דרכים למציאת נזילות מים נסתרות

אם אי פעם הייתה לך דליפת מים בבית, אתה יודע כמה מתסכל זה יכול להיות לנסות למצוא את המקור. מים יכולים לעבור מרחקים ארוכים ולהסתתר בכמה מקומות די בלתי צפויים, מה שגורם למשימה למצוא את הנזילה להיראות בלתי אפשרית. אך אל דאגה – בעזרת הטיפים הללו תוכלו לאתר את מקור הנזילה תוך זמן קצר!

 

בדוק את מד המים

כפי שכל בעל בית יודע, נזילות עלולות לגרום לנזק רב. לא רק שהם יכולים להוביל לחשבונות מים גבוהים יותר, אלא שהם יכולים גם לגרום לעובש ולטחב לצמוח. למרבה המזל, יש כמה דרכים למצוא נזילות מים נסתרות. דרך אחת היא לבדוק את מד המים. אם המונה פועל גם כאשר אין שימוש במים, זה יכול להיות אינדיקציה לדליפה. דרך נוספת למצוא נזילות היא לפקוח עין על חשבון המים שלך. אם אתה מבחין בעלייה פתאומית בצריכת המים שלך, זה יכול להיות בגלל דליפה. לבסוף, אם אתה חושד שאולי יש נזילה, אתה יכול לפנות לחברת המים המקומית שלך. הם יוכלו להגיד לך אם יש דליפות במערכת שלך. במידה ואתה לא מצליח להגיע לחברת המים, אתה יכול לפנות למומחה לייבוש תת רצפתי על מנת לזהות את הדליפה. על ידי ביצוע טיפים אלה, תוכל לסייע במניעת נזק מנזילות מים נסתרות.

 

תסתכל על השימוש שלך

למרות שאולי לא תוכל לראות או לשמוע את זה, דליפת מים עלולה להזיק לבית שלך בשקט. זה לא רק יגדיל את חשבון המים שלך, אלא זה יכול גם להוביל לצמיחת עובש ולבעיות מבניות אחרות. למרבה המזל, ישנן מספר דרכים למצוא נזילות מים נסתרות לפני שהן גורמות לנזק רציני. אחת הדרכים לבדוק נזילות היא פשוט להסתכל על צריכת המים שלך. אם אתה מבחין בזינוק פתאומי בחשבון שלך, סביר להניח שיש לך נזילה. דרך נוספת למצוא נזילות היא לבדוק את הצינורות והמתקנים שלך לאיתור סימני קורוזיה או נזקי מים. בנוסף, עליך לשים לב לנקודות רטובות על הרצפות או הקירות שלך, מכיוון שזה יכול להיות סימן לדליפה נסתרת ולשקול ייבוש חול. על ידי נקיטת צעדים אלה, תוכל לסייע במניעת תיקונים יקרים בהמשך הדרך.

 

עקוב אחר חשבון המים שלך

דליפת מים יכולה להתרחש בכל מקום בבית שלך – מאחורי קירות, מתחת לרצפות או בתקרות שלך. ולמרות שטפטוף קטן אולי לא נראה כמו הרבה, זה באמת יכול לבזבז הרבה מים וכסף לאורך זמן. החדשות הטובות הן שיש כמה דרכים פשוטות לזהות נזילות מים נסתרות לפני שהן גורמות נזק רב מדי. אחת הדרכים הקלות ביותר למצוא נזילת מים נסתרת היא לפקוח עין על חשבון המים שלך. אם אתה מבחין בעלייה פתאומית בשימוש, סביר להניח שיש לך נזילה איפשהו בבית. סימן מובהק נוסף לדליפה הוא כתמים רטובים על קירות או רצפות. אם אתה רואה רטיבות חשודה, חשוב לחקור לעומק מכיוון שעשויה להיות דליפה נסתרת מאחורי המשטח. לבסוף, אם אתה שומע קולות טפטוף או גרגור מוזרים המגיעים מהצנרת שלך, עדיף להתקשר מיד לאינסטלטור מכיוון שזה יכול להיות אינדיקציה לבעיה רצינית. על ידי יזום ושמירה על סימנים אלו, אתה יכול לעזור למנוע נזקי מים יקרים בבית שלך.

הגיון בריא

דליפות מים יכולות להיות מתסכלות ויקר, אך לעתים קרובות קל להתעלם מהן. הסתובבו בביתכם ושימו לב לכל סימן של נזקי מים, כגון קילוף צבע או טפט, כתמים על תקרות או קירות וקרשים מתעוותים. כל אלה הם אינדיקטורים פוטנציאליים לדליפת מים נסתרת. אם אתה חושד שאולי יש נזילה, בדוק את כל הברזים והצינורות עבור כל סימני טפטוף או דליפה. כמו כן, תסתכל על חשבון המים שלך. אם הוא פתאום גבוה מהרגיל, זה יכול להיות סימן לכך שהמים בורחים למקום כלשהו בבית שלך. על ידי שמירה על עין לסימנים המעידים הללו, לעתים קרובות אתה יכול למצוא נזילות מים נסתרות לפני שהן גורמות לנזק רציני.

 

באנר pic