Site icon pic

מתנות ליום המשפחה

מתנות ליום המשפחה

מדוע צריך להקדיש יום ליום המשפחה ?

יום המשפחה הוא יום בינלאומי אשר נחגג בכל העולם.

אפשר להבין את ההיגיון מדוע צריך יום בשנה שמוקדש ליום המשפחה. כולנו עסוקים בחיי היומיום במטלות , בעבודה ובלימודים ותקופות ארוכות בשנה אין זמן משפחתי אמיתי שמיועד לבילוי משפחתי. במדינות רבות בעולם , יום המשפחה הוא יום חג רשמי , יום שבו לא מתקיימים לימודים ושיש בו חופשה מהעבודה. יום חופש שמאפשר למשפחות לבלות ביחד. בישראל יום המשפחה הוא לא יום חופש לכן מנהג המתנות למשפחה הוא חשוב עוד יותר . השקעה במתנה שתתאים להווי והאופי המשפחתי ותציין את היום המיוחד הזה , יכולה להפוך למסורת משפחתית.


אישי או משפחתי? איזו מתנה יותר מתאימה ליום המשפחה?

כשחושבים על מתנות ליום המשפחה צריך לקחת בחשבון מספר גורמים , ראשית המתנות הם "משפחתיות", בניגוד לימי הולדת או יום נישואין שהמתנה היא אישית   ביום  המשפחה נרצה שתהיה מתנה משפחתית . אפשר לחשוב על מתנה אישית לכל אחד מבני המשפחה. מתנה שתביע את האישיות של בן המשפחה והעדפות שלו אך כדאי שתהיה גם מתנה שהיא משותפת ומשפחתית.


איך בוחרים מתנות ליום המשפחה?

כשבוחרים מתנה ליום המשפחה צריך לחשוב על מתנה שכל בני המשפחה יקבלו באהבה וישמחו בה. האתגר בבחירת מתנה הוא לשלב בין הרצונות, הצרכים והעדפות של כל בני המשפחה. ככל שהמשפחה גדולה יותר ומגוון הגילאים בה מגוון האתגר גדול יותר. כדאי לשלב את כל בני המשפחה בבחירת המתנה. עצם ההחלטה ליצור דיון בדבר רכישת המתנה והבעת דעות מגוונות בנושא כבר יוצרים שיח מקרב של שיתוף למען מטרה משותפת. בחירת תקציב למתנות ודיון איך אפשר לנצל את התקציב כראוי היא כבר מתנה בפני עצמה של ההורים לילדים בחינוך נכון להתנהלות כלכלית נבונה.


מתנה שנשארת או מתנה שתישאר חקוקה בלב?

כמו מתנות אחרות, גם תחום המתנות ליום המשפחה מתחלק בין שני תחומים , מתנות חומריות שנשארות לתמיד או מתנות חווייתיות שיישארו לנצח בזיכרון .

לכל משפחה העדפה משלה. אם תבחרו במתנה שתישאר כמזכרת רצוי לא לקנות דברים אישיים אלא מתנה של כל המשפחה, לדוגמה: אלבום תמונות משותף עם תמונות מטיולים וחוויות משותפות בשילוב הומור משפחתי ייחודי, צילום משפחתי על קנבס גדול, אלבום דיגיטלי עם תמונות מתחלפות של כל המשפחה.

בתחום מתנות ליום המשפחה כחוויה השמיים הם הגבול. בחירת חוויה כמתנה ליום המשפחה תלויה בתקציב, בזמן העומד לרשות בני המשפחה וכן בהעדפות האישיות. לא נרצה למצוא חוויה שתתאים רק לחלק מבני המשפחה. מספיק שנבחר חוויה שאחד מבני המשפחה לא ייהנה ממנה מפאת גילו, היכולות שלו או ההעדפות שלו, פספסנו את העיקר. חשוב לזכור שבחרת מתנה לבני משפחה היא במטרה שבני המשפחה יהיו ביחד ויבלו בילוי איכותי ומקרב, כזה שישאיר שמחה ורצון לבלות עוד ביחד.

כאמור, ההיצע למתנות ליום המשפחה כחוויה הוא מגוון החל מחדרי בריחה, מסעדות, סדנאות ייחודיות, טיולים בארץ ובחו"ל , אתגרי ספורט שונים ועוד.

לא משנה מה תבחרו כמתנה ליום המשפחה, העיקר שתעשו זאת ביחד באהבה.

רעיונות מקוריים למתנות ליום המשפחה

אוספים ביחד אצטרובלים ומכינים מהם שלל דברים

יום המשפחה הוא העונה שבה תוכלו גם לאסוף בטבע אצטרובלים. תוכלו אחר כך לקחת צבעי גועש מגניבים ולקשט את האצטרובלים הללו יחד, תוכלו גם בשלב מאוחר יותר אחרי שהם יתייבשו להניח אותם בכלי שקוף וזו תהיה הקערה המדהימה שלכם בסלון שתמיד תזכיר לכם את הפעילות ביחד. אם תבחרו צבעי גועש זוהרים הקערה תהיה אפילו יותר מיוחדת. ניתן גם להכין מהאצטרובלים מחזיקי מפתחות ואז להעניק לכל ילד את צרור המפתחות שלו עם מפתחות הביתה, מפתחות למחסן ומפתחות לחדר האופניים. גם גיבוש, גם הפעלה של הדמיון והיצירתיות וגם עידוד העצמאות. ניתן גם להכין אצטרובלים ריחניים, אצטרובלים לתליה לקישוט, מובייל מאצטרובלים ועוד.

מכינים ביחד חולצות משגעות

תוכלו להכין ביחד המון סוגים של חולצות. יש למשימה הזו צבעים מיוחדים. כל אחד מבני המשפחה בוחר חולצה לבנה מהארון שלו שכמובן לא מיועדת לחג או אירוע. יושבים ביחד, שמים מוזיקה שכולם אוהבים ברקע ופשוט מקשטים. אחר כך תוכלו ללכת עם החולצות לכל מקום ומה שבטוח, מי שעדיין לא מכיר אתכם ידע שאתם כמובן משפחה.

Exit mobile version