שמיכות פוך – המדריך המלא לחורף הקרוב

הסתיו סוף סוף כאן! מתחילים להרגיש את הטמפרטורות צונחות וזה בדיוק הזמן לבדוק מה מצבן של שמיכות פוך ששכבו בבוידעם כל הקיץ. אם העש אכל את חלקן, אם הן לא נעימות למגע או סתם מתחשק לכם להתחדש, הגעתם למקום הנכון! לא כולם יודעים כיצד לבחור שמיכת פוך חדשה, ובדיוק בשביל זה יצרנו את המאמר שלפניכם. הפעם, אתם הולכים להתחדש בשמיכה המושלמת!

 

שמיכות פוך מכל מיני סוגים

כל שמיכת פוך שונה מחברתה, כל אחת מגיעה עם מאפיינים ואף מתאימה לאנשים שונים. בעוד שישנם כאלו הסובלים מאלרגיות למילוי טבעי כמו נוצות, הרי שההמלצה עבורם תהיה שמיכה שעשויה מחומרים סינטטיים. ואיזו שמיכה מתאימה לילדים? כעת, נרחיב על סוגי שמיכות הפוך השונות:

  • שמיכות פוך טבעיות – זוהי קטגוריה נרחבת למדי, כאשר לרוב מדובר בשמיכה שהמילוי שלה הוא פלומה באחוזים שונים, כאשר שמיכות 100% פלומה הן היקרות והאיכותיות ביותר. קל לזהות את השמיכות הללו שכן לרוב הן מחולקות לריבועים שמטרתם לחלק באופן שווה את הפלומה, לפזר את הבידוד בצורה אופטימלית, וחלוקת המשקל.
  • שמיכת נוצות – מדובר בשמיכה המלאה בנוצות עדינות, מה שהופך אותה לקלה ומחממת מאוד. לרוב נוהגים לבחור בה כאשר התקציב אינו מאפשרת שמיכת פלומה, אך עדיין לא מעוניינים להתפשר על שמיכה סינטטית.
  • שמיכות פוך לאלרגנים – אלו הן שמיכות הפוך הסינטטיות המלאות באחוזים שונים של כותנה והולופייבר, ישנן שמיכות המדמות פלומה ועוד. היתרון שלהן הוא שקל מאוד לכבס אותן, הן מחממות ונעימות מאוד. בנוסף, מכיוון שניתן לכבס אותן לעתים תכופות יותר, הן גם מתאימות יותר לילדים.

 

הכל על TOG

החשיבה הרווחת היא ששמיכות פוך מחממות, הרי בגלל זה חם ונעים לנו גם בלילות הקרים ביותר החורף. בפועל, תופתעו ללמוד כי השמיכה יוצרת בסך הכל שכבת בידוד והגוף מפזר את החום שלו בעצמו תחת משקל השמיכה, באופן שווה. ככל שהבידוד גבוה יותר כך יהיה לכם חם יותר ולא יהיה צורך בתנורים ומזגנים. הבידוד עצמו נמדד ביחידות שנקראות TOG שהן מידות חום הנעות בין 10-14. השמיכות הנמכרות ביותר בישראל הן אלו בדרגה 10, התואמת את החורף הקצר, המהיר והקר במידה בינונית כאן בארץ. במקרה 'הגרוע', אפשר להתכסות בשמיכה נוספת וכך להתחמם יותר.

 

שמיכות מפנקות שמתאימות לכם בול

ידעתם שבני אדם מבלים שליש מחייהם בשינה? מסיבה זו בלבד, רק הגיוני שנשקיע ברכישת שמיכות פוך איכותיות שיעניקו לנו חימום ובידוד מעולים, בעיקר בימי החורף הקרים. כיום ההיצע הוא עצום, כך שכל אחד יכול למצוא ביתר קלות את השמיכה המתאימה לו; מבחינת מילוי לשמיכה, סוגי הבד, העובדי, המשקל ורמת החימום והבידוד. השקיעו מחשבה ותכנון כדי לבחור שמיכות מדויקות לכל המשפחה, וכך תבטיחו שנת לילה מנצחת בכל לילה מחדש!

באנר pic
המדריך לקניית ספות שנפתחות למיטה

האם אתה מחפש למקסם את הפונקציונליות של חלל המגורים שלך? אל תחפש יותר מאשר ספות שנפתחות למיטה. רהיטים מגוונים אלה מציעים את הפתרון המושלם עבור דירות קטנות, חדרי אירוח, או כל חלל שבו אתה צריך אפשרות ישיבה נוחה שניתן להפוך בקלות למיטה. במדריך מקיף זה, נחקור את סוגי הספות השונים הנפתחות למיטות, את היתרונות שלהן וגורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת ביצוע רכישה.