מתנות לפסח

 

מתנות לפסחאוטוטו פסח וגם החג הזה כולנו מתכוונים לשמור על המסורת ולהעניק מתנות לעובדים וללקוחות. אבל מה נעניק להם הפסח הזה? מה ישתנה הפסח הזה מכל הפסחים הקודמים? ובכן, אחד היתרונות של מתנות לפסח הוא שהן לא צריכות להיות מהפכניות. הן רק צריכות להביע את האמירה שאתם חושבים על העובדים שלכם, שאתם מעריכים את עבודתם ושאתם מוקירים להם תודה על זה שהם איתכם. כך נכון גם במקרה של מתנות המוענקות ללקוחות. אבל מה עוד חשוב בקטגוריה הזאת של מתנות לפסח? על כך בשורות הבאות.

 

מתנה לפסח – מה קונים?

בישראל פועלות מספר חברות המתמחות במוצרי פרסום ומתנות לעובדים, ללקוחות, לאירועים וכדומה. חברות אלה מציעות מגוון עצום של מתנות מהן תוכלו לבחור את המתנה המתאימה לכם בהתאם לאירוע ובהתאם לאנשים המקבלים אותה. מן הסתם, מאחר ופסח הוא לכאורה החג החשוב והמיוחד ביותר שלנו פה בישראל, גם המתנה אמורה להיות המיוחדת ביותר. בתי עסק המעניקים לעובדים שלהם למשל שוברי קנייה, מקפידים להעניק את הסכומים הגבוהים ביותר דווקא בחג הפסח ולא בכדי. מצד שני, אתם לא צריכים לשבור קופות חיסכון בכדי לממן מתנה שכל מהותה הוא אמירת תודה. ישנן מתנות רבות, החל מסט כלי כתיבה לשולחן המשרדי וכלה בפריטים שונים ליומיום או לבית, עליהם תוכלו להדפיס את הלוגו שלכם ודברי ברכה קצרים לכבוד חג הפסח וזה מבחינתכם יכול בהחלט להשיג את המטרה.

 

האם לא נכון יותר להעניק שוברים?

ובכן, זאת כבר שאלה שנוגעת לתקציב העומד לרשותכם. אפשר להעריך שבמרבית המקרים כולנו נעדיף לקבל שוברים שמשמשים אותנו ככסף מזומן ומאפשרים לנו לרכוש בעצמנו את מה שחשוב לנו לקנות ואת מה שאנחנו רוצים לקנות. מצד שני, מתנות לפסח הן מתנות שחייבות לשאת בתוכן גם אמירה ערכית, שאותה תוכלו לבסס בעיקר דרך המתנה הספציפית שאתם בוחרים להעניק לעובדים או ללקוחות שלכם. אם אתם מחפשים את המתנה האולטימטיבית לפסח, אפשר להגדיר אותה כך: שוברי קנייה בסכום שמתאים לתקציב שלכם ולגודל העסק שלכם (העובדים שלכם יודעים בדיוק מה ראוי ומה לא) ולצד זאת גם מתנה קטנה שמביאה את האמירה הערכית שלכם.

הקפידו רק לבחור מתנה אלגנטית דיה, חכמה דיה וכזאת שמשקפת את הערכים שאתם רוצים לשדר לעובדים או ללקוחות שלכם. בחירה לא נכונה של מתנה יכולה לייצר יותר נזק מאשר תועלת, על כן הקפידו על כך שאתם עושים את זה נכון.

מתנות לפסח לבד או מחנות?

כבר ציינו שהיות ופסח הוא חג מיוחד כך גם המתנה שנקנה לעובדים ולעמיתים שלנו צריכה להיות מיוחדת ולעיתים נשאלת השאלה האם כדאי לרכוש לעובדים שלנו מתנה מחנות או האם להכין להם מתנה לבד בכוחות עצמנו?

אז בהחלט אם נכין להם מתנה לבד הדבר יהיה ייחודי מאוד אך מאידך הוא גם יגזול מאיתנו זמן רב וזהו בהחלט דבר שצריך להיערך אליו. במידה ומכין בעצמנו אנו נצטרך לעשות סקר שוק מקיף יותר, ללכת בעצמנו לרכוש את הדברים שירכיבו את המתנה וכדומה. במידה ואנו נרכוש את המתנה מחנות שמכינה מתנות לעובדים לרגל חג הפסח הדבר יפנה לנו זמן רב אך בעיקר המתנה תיראה הרבה יותר מקצועית שכן מי שמכין אותה היא חברה שמתמחה בנושאים הללו. במידה ובכל זאת החלטנו להכין את המתנה עבור העובדים שלנו לבד לא בהכרח שנצטרך להכין את הכל בעצמנו אלא נוכל ללכת לרכוש מספר דברים שירכיבו סל מתנות ואולי להקדיש משהו מעט אישי עבור כל עובד. הדבר יהפוך את המתנה לחג להרבה יותר ייחודית ואישית עבור העובד אך אין ספק שהוא מתאים בעיקר לחברות קטנות בהן מספר העובדים הוא יחסית מצומצם שכן בחברות גדולות הדבר יגזול הרבה מאוד זמן ממי שמטפל במתנות עקב ריבוי העובדים.

מתנות לפסח לעסקים

אין ספק שמתנות לפסח הוא דבר שמעסיק את העובדים רבות אך גם את המעסיקים שצריכים לדאוג לנושא מספר חודשים מראש, לאשר את המתנה עצמה מתנות לפסח לעסקיםובעיקר את התקציב סביב הנושא. בהרבה מאוד ארגונים החליטו לאחרונה לוותר על התלושים ובמקומם לתת לעובדים מתנות לפסח מעט יותר פרקטיות כמו למשל בקבוקי יין או בקבוקי שמן זית. ברוב המקרים אותן מתנות לפסח הן מארזים של מוצרים איכותיים אותם אנו רוצים להעניק לעובדים שלנו כאשר שוב, הדגש המרכזי של המתנות לפסח הוא שהעובד ירגיש שהוא במרכז והוא מוערך על ידי הארגון שרוצה להעניק לו שי לחג. מעבר למארזים אותם אנו מכירים של יינות ושמן זית לחג ישנם ארגונים רבים שהולכים בכיוונים של מארזים קצת אחרים.

למשל טרנד חדש יחסית הוא מארז לפיקניק איכותי לכל המשפחה במסגרתו מקבל העובד סלסלת פיקניק עם מפת שולחן, מחצלת לישיבה אך מעבר לכך הרבה מאוד ממרחים איכותיים וריבות בהם ניתן לכבד את בני המשפחה שהגיעו לפיקניק וכמובן קינוחים ויינות גם הם יהיו חלק מן המארז הזה. מארז מעט שונה הוא מארז טיפוח שגם הוא נחשב למתנה איכותית מאוד לחג הפסח. במסגרת המארז הזה יקבלו העובדים קרמים שונים של חברות טיפוח כמו קרם גוף, קרם עיניים, קרם ידיים, סבונים איכותיים ועוד מגוון רב של מוצרי טיפוח שמתאימים לאישה ולגבר.

מתנות לפסח סדנאות מגניבות

מעבר למתנות לפסח שהן מתנות פיזיות כמו אותם מארזים שכבר הזכרנו או בקבוקי היין המסורתיים ישנו אפיק נוסף של מתנות לפסח. גם כאן אנו רוצים להראות לעובד שהוא מוערך על ידי הארגון אבל כאן אנו מראים לו את זה בצורה מעט שונה על ידי השתתפות בסדנא. העובד מוזמן לסדנא כלשהי עליה הוסכם מראש או שניתנה לו זכות בחירה מתוך כמה סדנאות אפשריות אותן רכש הארגון כאשר ניתן לתת לעובד סדנא בזמנו החופשי או לשלוח את העובדים שלנו לסדנאות בקבוצות.

 

הדבר מאפשר לעובדים שלנו גם לבלות מעט יותר זמן ביחד, מעט להכיר אחד את השני מחוץ לשעות העבודה ומעבר למיילים שהם מחליפים ביניהם ומעבר לטיפוח העובדים עצמם אנו גם מטפחים את הקשרים של העובדים בתוך הארגון. אין ספק שזוהי דרך מעט שונה ומקורית יותר לתת לעובדים שלנו מתנות לפסח אך זוהי בהחלט דרך מקורית שגורמת לעובדים להנות על הדרך, ללמוד משהו חדש כמו סדנאת אפייה, סדנת בשמים, סדנת טעימות יין, סדנת מיינדפולנס או יוגה או כל סדנא אחרת שעולה לכם בתור רעיון במקום לתת להם עוד בקבוק יין בנאלי יחסית אותו הם יתנו להורים שלהם או שישכב להם בארון מספר חודשים.

 

לסיכום, כיום ניתן לתת לעובדים שלכם מתנות עם ערך מוסף רב כמו גם ליצוק תוכן לתוך המתנות על ידי סדנאות שונות כאשר כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לחשוב מחוץ לקופסא.

באנר pic